Elmex Gelée 25g

Kód: 180
7 hodnotení
Značka: Elmex
€8,94 €7,45 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.6.2021
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Elmex gél obsahuje vysoko koncentrovaný fluorid a je určený na intenzívnu profylaxiu zubného kazu.

Elmex gél fluoriduje, remineralizuje odvápnenú zubnú sklovinu a má predĺžený spevňujúci účinok. Prevencia: Prevencia zubného kazu, predovšetkým u detí a mladistvých, ako aj u pacientov so zubnými strojčekmi, inými ortodontickými aparátmi a čiastočnými protézami.

Liečba: Podporná liečba začínajúcich kariéznych lézií; liečba citlivých zubných krčkov.

Spôsob použitia: Pri domácom použití sa liek aplikuje 1x týždenne (najlepšie tesne pred spaním). Asi 1 cm gélu sa nanesie na zubnú kefku a zuby sa očistia. Ústa by si mal pacient vypláchnuť asi po 2-3 minútach pôsobenia. Na liečbu citlivých zubných krčkov, sa gél aplikuje priamo na citlivé miesta. Liek môžu používať len osoby, ktoré ovládajú prehĺtací reflex!

Použitie v dentálnej praxi: Gél sa používa s pomocou vhodných nosičov (miniplastové dlahy alebo lyžicové aplikátory) alebo sa aplikuje priamo na žuvacie plochy a do medzizubných priestorov pomocou tupej kanyly predplnenej jednorazovej striekačky. Dodržaný by mal byť primeraný čas kontaktu zubného gélu so zubami (najmenej 2 až 4 minúty), pričom by nemal prekročiť 5 minút. Po použití je potrebné ústa vypláchnuť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: